Miesiąc rozpoczęliśmy bardzo aktywnie, bo od rozegrania meczy w ramach IX Edycji Ligii Tenisa Stołowego Ośrodków Terapeutycznych. Nasze treningi sprawiają, że nasza forma z zawodów na zawody rośnie i to lubimy najbardziej. Tych meczy w ciągu miesiaca było kilka. Rozegraliśmy mecze z naszymi przyjaciółmi z Bisztynka, z Górowa Iławeckiego i Lidzbarka Warm. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy sportowej postawy.

27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji ćwiczyliśmy na próbach do spektaklu „Don Juan w podróży”. Każda próba przybliża nas do perfekcji. I choć obchodziliśmy ten dzień z opóźnieniem, premiera była spektakularna. Nasi uczestnicy wcielili się w role z wielkim zaangażowaniem, odegrali je perfekcyjnie dając tym samym niebywały pokaz swoich umiejętności aktorskich. Każdy bawił się wyśmienicie, a najbardziej chyba widownia, która ubawiła się do łez.

Piękną inicjatywą w której mogliśmy pomóc była akcja „Załóż moje buty” zorganizowana przez Fundację Lelka. Miała na celu uświadomić wszystkim, że osoby z niepełnosprawnościami, poruszajace się na wózku inwalidzkim codziennie mierzą się z wieloma wyzwaniami. Pokonują bariery, które wielokrotnie są przed nimi, a których inni nie dostrzegają. Ideą akcji jest to aby na własnej skórze poczuć co znaczy być osobą z niepełnosprawnościami. Zobaczyć jak się porusza osoba na wózku inwalidzkim w naszym mieście, z jakimi barierami spotyka się osoba niewidoma. Akcja kierowana w szczególności do osób kandydujących na różne stanowiska, decydentów na co powinni zwrócić uwagę planując przyszłą politykę i przestrzeń wokół nas.

W Klubie Podróżnika przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach nasi przedstawiciele mieli okazję wysłuchać ciekawostek o atrakcjach Wilna, Trok i Druskiennik, a także o burzliwym życiu uczuciowym Marszałka Józefa Piłsudskiego. Takie spotkanie zawsze napawają nas refleksją i jak zawsze nowymi wrażeniami.

W naszym Domu zawsze gościmy ludzi z pasją, z ciekawostkami życia czy duchownych. Tym razem naszym gościem był pastor Juliusz, który opowiedział nam o istocie Świąt Wielkanocnych i o niektórych różnicach między kościołem protestanckim i katolickim.

Wśród wielu nietypowych świąt, które obchodzimy z pewnością jest Dzień Czekolady. To zawsze doskonała okazja, żeby bez żadnych wyrzutów zjeść całą tabliczkę ulubionej czekolady. W naszym Domu bardzo uroczyście obchodziliśmy to słodkie święto.

Nasi Uczestnicy, osoby z niepełnosprawnościami, mierzą się na co dzień z różnymi niedogodnościami. Nasz gość, pani Magdalena Motylicka-Szostko pracownik PCPR przybliżyła temat wsparcia i możliwości różnych dofinansowań, z których mogą korzystać nasi podopieczni. Spotkanie było bardzo owocne i pouczające.

W związku ze zbliżającymi się obchodami Prawosławnej Wielkanocy nasi Uczestnicy i pracownicy włączyli się z akcję „Wielkanocna Szlachetna Paczka dla dzieci Chersonia i żołnierzy ZSU”. To nie wiele, ale nasze wielkie serca w ten sposób chciały dodać otuchy i odrobinę ciepła oraz świątecznego nastroju mieszkańcom Ukrainy.

W ramach akcji „Sprzątanie Świata”, w której nigdy nie jesteśmy obojętni, z wielką radością wzięliśmy udział. Nasi podopieczni i terapeuci wyruszyli, zabezpieczeni w worki i rękawice, w teren, aby posprzątać najbliższą okolicę naszej placówki.

Kwietniowy piknik integracyjny z zaprzyjaźnioną Placówką Senior+ przygotował nas na rozpoczęcie majówki. Dziękując za wspólną zabawę czekamy na maj…cudowny maj.

Trzymajcie się zdrowo 😉

Skip to content