Sala Arteterapii

W ramach tej sali Uczestnicy przygotowują się do występów na przeglądach i konkursach organizowanych przez nas lub inne placówki, skąd wracają z sukcesami.

Sala Rehabilitacji Ruchowej

Zajęcia tu mają pomóc Uczestnikom wypracować i utrzymać kondycję oraz sprawność fizyczną na jak najwyższym poziomie pozwalającym na samodzielność w codziennym funkcjonowaniu.

E-Pracownia

Uczestnicy poznają Internet, uczą się bezpiecznego przebywania w sieci, zakładania konta pocztowego, przesyłania korespondencji, a to wszystko na sprzęcie dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Sala Terapii Społecznej

W ramach tej sali odbywają się zajęcia promujące czytelnictwo oraz gry stolikowe jako formy spędzania czasu wolnego a także integrujące grupę. W trakcie zajęć w tej sali kształtowane są zachowania prozdrowotne i rozbudzana potrzeba dbania o higienę osobistą oraz czysty wygląd.

Sala Rękodzieła Ludowego

Rozbudza zainteresowanie oraz wyposaża w umiejętności wyrabiania dawnymi sposobami produktów ceramicznych, wikliniarskich oraz tkania chodników na krosnach.

Sala Gospodarstwa Domowego

Uczestnicy poznają zasady zdrowego żywienia, uczą się komponowania pełnowartościowych posiłków, ale mają też okazję by wspólnie pod kontrolą terapeuty przygotowywać nieodpłatne posiłki.

Sala Spotkań Ogólnych

W ramach zajęć w tej sali Uczestnicy biorą udział w manualnych zajęciach artystycznych, poznają techniki zdobienia takie jak decoupage, a także tworzą okolicznościowe stroiki i kartki świąteczne.

Sala Terapii Sensorycznej

Odbywają się tu zajęcia pomagające we właściwy sposób odbierać otaczającą rzeczywistość- kształtują percepcję wzrokową, słuchową, węchową i czuciową oraz poprawiają funkcje związane z artykulacją dźwięków, mechanizmy odpowiedzialne za równowagę i reakcje posturalne, odbywają się tu również treningi relaksacyjne.

Sala Ergoterapii

Uczestnicy przyswajają tu umiejętności wykonywania przedmiotów przy użyciu różnych technik plecionek, batiku i patchworku. Pokazuje wartość pracy i satysfakcję z wykonanych własnoręcznie produktów, oferuje naukę robótek na drutach, szydełkowania, szycia ręcznego i na maszynie.

Skip to content