Miesiąc zaczął się bardzo aktywnie, bo od towarzyskiego meczu w tenisie stołowym z zaprzyjaźnioną drużyną DPS z Bisztynka.

Początek marca to czas pamięci o Żołnierzach Niezłomnych. Jak co roku braliśmy udział w biegu „Wilczym Tropem” będącym elementem obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszym mieście.

Przedwiośnie i do tego cudowne słońce zachęca do dłuższych spacerów, co z wielką przyjemnością zawsze robimy. Z tej okazji ładowaliśmy endorfiny i łapaliśmy witaminę D3.

Jak wielokrotnie podkreślamy, uwielbiamy gości. Tym razem gościliśmy w naszej Placówce pastora Juliusza Jankowskiego. Nasi uczestnicy mieli możliwość wysłuchania przykładów jaki wpływ ma wiara i jej pogłębianie w życiu każdego z nas.

Ale jak marzec to wiadomo….Dzień Kobiet. W naszym Domu był bogaty nie tylko w życzenia, ale także w prezenty. Nie zabrakło również znakomitych gości. Pan Andrzej Białecki i pani Barbara Bandachowska zaprezentowali program muzyczny, który uświetnił ten wyjątkowy dzień. Panowie również mieli okazję do świętowania, bo zaraz po Dniu Kobiet Oni także poczuli się wyjątkowo. Dla nich także nie zabrakło pięknych życzeń i prezentów.

Mieliśmy możliwość uczestniczenia w eliminacjach do XXXX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w BDK-u. To była prawdziwa uczta literacka.

W miesiącu marcu w naszej parafii odbywały się Misje Parafialne, w których czynnie braliśmy udział, a które to przygotowały nas do Drogi Krzyżowej.

Tuż przed Wielkanocą braliśmy udział w warsztatach wielkanocnych, które dały nam niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. To świetna motywacja do stworzenia pięknych rzeczy, które rozwijają nasze zdolności plastyczne i manualne.

W marcu obchodziliśmy także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Nasi Uczestnicy pamiętając o symbolice założyli dwie różne skarpety. Wszystko po to, aby zwiększyć świadomość społeczną o tym zaburzeniu rozwojowym, z którym zmagają się na co dzień chorzy.

Nasze treningi w tenisa stołowego, sparingi i ciężka praca zawsze przynosi oczekiwane efekty, które potem możemy zaprezentować poza granicami naszego miasta. Rozpoczęliśmy IX Edycję Ligii Tenisa Stołowego Ośrodków Terapeutycznych. Gościliśmy w Elblągu i rozegraliśmy mecze z ŚDS Żelazną Górą i ŚDS Elbląg. Była zabawa i zdrowa walka sportowa, czekamy na następne rozgrywki.

Ale ten miesiąc to przede wszystkim przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. A kiedy już nadeszły – celebrowaliśmy je pamiętając, że symbolizują zmartwychwstanie Jezusa. Uczciliśmy to wspólnym śniadaniem pełnym radości, refleksji i życzeń.

Teraz czekamy na prawdziwą WIOSNĘ  🙂

Skip to content