Miesiąc maj to czas, aby doświadczać wszystkimi zmysłami cudowną wiosnę.

Wpływ spacerów na zdrowie jest bardzo niedoceniany, a wystarczy tylko 30 minut dziennie, aby poprawić swoją kondycję, zwiększyć wytrzymałość oraz wzmocnić kości. To oczywiście nieliczne zalety spacerów, z których my bardzo chętnie korzystamy o każdej porze roku, ale wiadomo, że maj to najpiękniejszy miesiąc, który sprzyja spacerom.

Staramy się być aktywni cały czas. Dlatego nie zwalniamy tempa i bierzemy udział w kolejnej osłonie IX już Edycji Turnieju Tenisa Stołowego Ośrodków Terapeutycznych. Tym razem gościliśmy u siebie zaprzyjaźnione Górowo Iławeckie.

Nasi uczestnicy pomimo tego, że sami często mają niewiele, po raz kolejny wykazali się wielką dobrocią, tym razem, przekazując karmę dla potrzebujących kotów. Jesteśmy z Nich bardzo dumni J

Niewątpliwie najważniejszą imprezą roku był przegląd artystyczny w ramach XXVI Bartoszyckich Spotkań Artystycznych Osób Niesamodzielnych,  do której przygotowujemy się bardzo intensywnie prawie cały rok i bardzo niecierpliwie na nią wszyscy czekamy.  Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Prawy do lewego – biesiada na całego”. I była prawdziwa biesiada na całego! Już pierwszego dnia na deskach specjalnie przygotowanej sceny zaprezentowały się  placówki wsparcia dla Seniorów, natomiast następny dzień należał do Środowiskowych Domów Samopomocy. Godziny przygotowań, prób, szykowania strojów i repertuaru to tylko nieliczne działania ze strony naszych Uczestników, aby występ sceniczny wypadł jak najlepiej.
To był świetnie spędzony czas z zaprzyjaźnionymi placówkami, które od lat tworzą niezapomniany i niepowtarzalny klimat.

Kiedy emocje już opadły przyszedł czas na odpoczynek na łonie natury, a jak wiadomo, nie ma nic lepszego niż spacer w cudownych promieniach majowego słońca. Do czego nasi Uczestnicy zawsze zachęcają i zawsze chętnie biorą udział.

Skip to content