Na koniec września przyłączyliśmy się do latania w chmurach. Nasza placówka wzięła udział w kolejnej już XIII edycji „Dnia Latawca” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych z Bartoszyc. Na niebie poszybowały piękne latawce naszych Uczestników przynosząc naszej palcówce II miejsce w kategorii „Latawiec Skrzynkowy” oraz wyróżnienie w kat. „Latawiec Płaski”.

Ten jesienny czas oprócz przygotowania nas do czasu zadumy i refleksji dał nam też mnóstwo możliwości energetycznych i sportowych. Tygodniami przygotowywaliśmy się do corocznej XXVIII już Terenowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych w Lubawie. Do domu wróciliśmy z V miejscem, nasza radość była tym bardziej większa bo rywalizowało ze sobą aż 20 placówek.

Pozostając w temacie sportu śpieszymy także z informacją, iż nasze treningi oraz doskonalenie kunsztu gry w tenisa stołowego pozwoliło nam świetnie zaprezentować się na sparingu u naszych przyjaciół w Górowie Iław. oraz w DPS Bisztynek, których gorąco pozdrawiamy.

Bardzo lubimy pomagać, bo sami jesteśmy wdzięczni za wszystko co otrzymujemy, dlatego z wielką chęcią uczestniczyliśmy w imprezie biegowej „I Cygańska Pętla”, podczas której dochód ze sprzedaży wyrobów wykonanych przez naszych Uczestników oraz terapeutów został przekazany na pomoc i rehabilitację cudownego Felusia Sternickiego, chłopca z zespołem Downa, który zdobywa świat.

Nasz cykl spotkań z ks. Wiktorem przybliżył nam historię modlitwy różańcowej oraz  postać św. Jana Pawła II i bł.ks. Jerzego Popiełuszki. Pogłębiliśmy  informacje na temat tradycji święta zmarłych i dnia zadusznych.  Dlatego również już drugi rok nasi Uczestnicy porządkowali na cmentarzu zapomniane, opuszczone i zaniedbane groby oraz odwiedzili tych Uczestników którzy już od nas odeszli. Takie zachowanie to istotny punkt widzenia chrześcijaństwa i chwili zadumy  oraz tęsknoty za bliskimi, których nie ma wśród nas.

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi gościliśmy w naszym Domu bardzo ważnego gościa, panią podkomisarz Martę Kabelis. Treści przekazane na spotkaniu istotnie wpłynęły na naszą świadomość otaczających nas zagrożeń w życiu codziennym oraz ruchu drogowym. Nasi Uczestnicy dowiedzieli się jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych i jak nie stać się ofiarą oszustwa.

Ciekawi ludzie z pasją są wokół nas. Tym bardziej bardzo lubimy się z takimi spotykać. Swoją pasję pokazała nam pani Izabela Gołkiewicz, która prowadzi gabinet kosmetyczny. Najfajniejsze było to, że na własnej skórze mogliśmy doświadczyć Jej pasji. Nasi Uczestnicy poznali tajniki odpowiedniej pielęgnacji o skórę twarzy oraz codziennego makijażu.

Z cyklu pod hasłem „W zgodzie z naturą i architekturą” odbyła się wizyta w Galinach. Uczestnicy spędzili miło czas, pośród pięknej roślinności i zwierząt, wieńcząc jesienny spacer pyszną galińską kawką.

Wspaniałym i rozśpiewanym spotkaniem dla naszych Uczestników był także udział w Festiwalu Piosenki Folkowej „Śdesiowo-Folkowej” w Reszlu. To wydarzenie było niezapomniane i zapewniło bardzo klimatyczną atmosferę. To świetna forma integracji dla wszystkich. Jak także nasze domowe potańcówki, które niekiedy sobie urządzamy. Bawimy się wtedy wyśmienicie.

W związku ze zbliżającym się „Międzynarodowy Dniem Postaci z Bajek” wznowiliśmy próby naszego spektaklu ” Śpiący Krasnoludek”, gdyż chcemy go zaprezentować, w ramach wizyty integracyjnej, mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej z Bartoszyc.

Nie tylko tańczymy, ćwiczymy czy gościmy cudownych gości.  Uczymy się także wspólnie gotować, a jak wiadomo gotowanie zawsze zbliża ludzi , a jak można się przy tym jeszcze pysznie bawić to już pełen sukces.

Miesiąc zakończył się pięknym poetyckim spotkaniem pt.”Cztery pory roku”, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Poznaliśmy twórczość pani Ewy Kowalczyk, należącej do Bartoszyckiej Grupy Literackiej „Barcja”.

Skip to content