Miesiąc marzec rozpoczęliśmy bardzo aktywnie, bo i pora roku nas trochę do tego zobowiązuje. Początek wiosny to cudowny czas na piesze wędrówki czy treningi w tenisa stołowego.  I właśnie od sparingu z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem „Jesteśmy Razem” Centrum Barka rozpoczynamy kolejny miesiąc naszej działalności.

Liczna i dzielna reprezentacja naszego Domu uczestniczyła w 11 edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” przy Jeziorku Miejskim.

Jak zawsze w naszym Domu gościliśmy wspaniałych gości. W związku z  Europejskim Dniem Logopedy pani Sandra Mielniczek przybliżyła nam tajniki swojej pracy, natomiast nasze cykliczne spotkania z księdzem Wiktorem w tym miesiącu przybliżyły nam czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa. Uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji patriotyzmu w obrazie i słowie, zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną, którą poprowadził  pan Witold Darski. Natomiast  kolejne spotkanie z cyklu „Ciekawi ludzie” uświetniła nam pani Katarzyna Janczewska – kustosz Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej oraz pan Piotr Gołębiowski – rzeźbiarz, który odkąd pamięta kochał dłuto i drewno.

Jak już powszechnie wiadomo najważniejszym dniem tego miesiąca był 8 marca – Dzień Kobiet, jak również „Dzień Mężczyzn”,  ale zanim uczciliśmy ten dzień bardzo się do niego przygotowaliśmy. Nasz „dzień piękności” podkreślił  nasze walory i nasze piękno.

Mimo licznych spotkań i imprez kulturalnych nie zaniedbujemy swoich codziennych obowiązków.  Dbamy o nasze samopoczucie i zdrowie, a spacer wśród natury to zawsze dobrze spędzony czas.

Niewątpliwie Światowy Dzień Osób z zespołem Downa to dzień, w którym poprzez ubranie kolorowych skarpetek zwracamy szczególną uwagę na potrzeby tych osób. Jak wiadomo kolorowe skarpetki są symbolem niedopasowania społecznego, taki symbol, który również wśród naszych Uczestników zyskał aprobatę.

I nastała wiosna! Z tej okazji nasi Uczestnicy wzięli udział w wiosennych warsztatach, podczas których wraz z seniorami z „Senior+” przygotowali kolorowe Marzanny. Wyobraźnia Uczestników nie zna granic 😉

Świetna sportowa rywalizacja rozgrzała naszego ducha walki i wzbudziła ogromną chęć sprawdzenia naszych umiejętności z gry w tenisa stołowego. Z tej okazji pierwszy raz wzięliśmy udział w VIII już edycji Ligii Ośrodków Terapeutycznych w Tenisa Stołowego.

Mocno zmotywowani przygotowaniami do Świąt Wielkanocnych udaliśmy się do Szkoły Podstawowej w Galinach i wzięliśmy udział w warsztatach integracyjnych z malowania jajek. Najważniejsze jednak przygotowania do Świąt to te dla ducha i w związku z tym część naszych Uczestników wzięła udział w rekolekcjach wielkopostnych.

 

Skip to content