W tym świątecznym miesiącu  w naszym Domu odbyły się warsztaty wielkanocne, na których nasi Uczestniczy mogli otworzyć swoją wyobraźnię i popuścić wodzę fantazji ozdabiając jajka różnymi technikami i tym samym doskonalić posiadane już umiejętności.

Trwając w czasie Świąt Wielkanocnych  śpieszymy z pochwałami i gratulacjami za zajęcie 3 miejsca naszej  uczestniczce Agnieszce, która wzięła udział  w konkursie na palmę wielkanocną zorganizowaną przez BDK.

Mając na uwadze potrzeby naszych podopiecznych zaproszeni goście prowadzą warsztaty oraz spotkania w różnych dziedzinach,  jednym z takich spotkań były warsztaty komunikacyjne z konsultacjami logopedycznymi prowadzone przez dr Ewę Hrycynę  oraz Roksanę Kucharską, z których z wielkim zaangażowaniem skorzystali nasi Uczestnicy.

Kwiecień to także czas, kiedy pierwsze promienie słońca dostarczają już dużo witaminy D, dlatego bardzo chętnie uczestniczymy w pieszych wycieczkach czy spacerach. Bardzo chętnie sprawdzamy czy wiosna już na dobre rozgościła się w naszej okolicy.

Nie ma miesiąca (i bardzo pysznie 😉 )żeby w naszej placówce nie pachniało smacznym jedzeniem.   W naszym Domu odbyły się warsztaty pieczenia pizzy, które prowadzili Mateusz Korejwo oraz Wioleta Andruszkiewicz z Pizza z Kentucky. Poznaliśmy tajniki wykonania pizzy oraz wspólnie spędziliśmy miło czas z osobami o wielkich sercach, który chcieli się swoją wiedzą z nami podzielić.

Nasze codzienne życie to także wyjazdy edukacyjno-intergacyjne, jak np. wspólne wyjścia do kina, które tak bardzo lubimy. A jak dołożyć do tego fajny film, wspólny posiłek to…czy może być lepiej?

Głodni wiedzy i ciągłego doskonalenia swoich umiejętności wzięliśmy udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez znakomity Al-Med, a to wszystko w ramach projektu MOPS „Bliscy nie krzywdzą-bliscy kochają II”.

Jak co roku bardzo chętnie bierzemy udział w wielkiej akcji sprzątania naszego miasta, w ramach akcji Światowe Dni Ziemi zorganizowanej przez Urząd Miasta Bartoszyce. I niestety podobnie ale jak w tamtym roku przekonaliśmy się, że takie akcje maja sens i są bardzo pożyteczne.

W związku z tym, że kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu, bardzo chętnie włączyliśmy się w 3 edycję wirtualnych biegów „Pomagamy na sportowo – na niebiesko dla autyzmu” zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Jesteś-My”. I tym razem nie mogło nas zabraknąć.

Sportowe emocje, jak również wola walki zaprowadziła nas na kolejny turniej w ramach VIII edycji Ligii Ośrodków Terapeutycznych w tenisa stołecznego do pięknego Elbląga. A tam daliśmy z siebie wszystko i godnie reprezentowaliśmy nasza placówkę i miasto.

Miesiąc zakończyliśmy bardzo literacko. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich uczciliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej. To owocne spotkanie z panią Krystyną Kudła pozwoliło poznać specyfikę pracy bibliotekarza oraz wielki księgozbiór biblioteczny, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

Teraz już czekamy na maj…..bo jak wiadomo w maju dzieją się cuda 😉

Skip to content